
Buiten is het 17° Celsius onder een strakblauwe lucht. Niettemin stuit ik op een barrière van pepernoten, kruidnoten en gevulde speculaas als ik met mijn karretje de hoek omdraai in de supermarkt. Er valt niet aan te ontkomen, nog een paar weken en dan zet de Goedheiligman weer voet aan wal. Maar Kerstmis? Dat is nog heel ver weg, toch.
Nou niet als je Rudolph’s Christmas mag recenseren voor Hebban. Wij doen met kerst nooit zo veel moeite (wij eten immers het hele jaar al lekker haha) dus ik ben benieuwd. Kun je een heel kookboek vullen met kerstrecepten? Ik open het boek. Alles ademt Kerst, de kleuren, de hulst met rode strikjes bij ieder recept en de vele kerstfoto’s van Rudolph zelf. Daarnaast doen een paar BNers een boekje open over hun kerst -iets waarvan de toegevoegde waarde mij enigszins ontgaat.
Maar eerlijk is eerlijk er staan geweldige recepten in; zeker niet alleen voor die twee dagen per jaar.
Het mooi gebonden boek met leeslint heeft 14 hoofdstukken. Uiteraard klassieke kerstrecepten maar bijvoorbeeld ook een lazy Christmas en Kerstdiner to go. Verrassend zijn de kerstviering-op-school-hapjes en de gourmet recepten. Verder een hoofdstuk met voorgerechten, aangeklede borrels, ontbijt, drank, slanke recepten en natuurlijk Nieuwjaar. Vega gerechten vind je snel terug in het register via de rode ster. En heb je altijd al een gemberkoekhuisje of een chocoladekerkje willen knutselen? Dan vind je in dit boek zowel het recept als de bijbehorende bouwtekeningen.
Met het oog op de naderende buurtborrel kiezen we voor een makkelijk te maken gerechtje dat goed mee te nemen is: nacho cups.
Op 24Kitchen zie ik Rudolph vooral bakken; koekjes, ingewikkelde taarten en chcocoladekunstwerken. Wie wil bakken kan zijn hart ophalen, toch is er ook genoeg ander lekkers te vinden. Wij gaan zeker de ‘gourmetpret’ uitproberen; gemarineerde lamskoteletjes, Caprese medaillons, aspergepakketjes en rosbiefrolletjes. Dat klinkt heel wat beter dan die standaard vleespakketten uit de supermarkt.
Mijn advies: vergeet de titel en kook gewoon de hele herfst en winter uit Rudolph’s Christmas! Mocht je nog meer Rudolph en Kerst willen dan kun je naar zijn culinaire theatershow.